Wycieczka do Wrocławia

W dniu10 maja 2022 r. mieliśmy okazję gościć w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu. Podziwiać tam mogliśmy piękne zabytki oraz współczesną architekturę i jej atrakcje. W pierwszej kolejności, krętymi uliczkami udaliśmy się na Stary Rynek. Wchodząc na Rynek ogromne wrażenie wywarł na nas Ratusz, który ze względu na swoje piękno uważany jest za jeden z piękniejszych w Europie.

Obejrzeliśmy fasadę kościoła Św. Elżbiety i stanęliśmy przed najsłynniejszymi we Wrocławiu kamieniczkami - Jaś i Małgosia. Domki te od wieków stoją na Rynku „ trzymając  się za ręce”.

Nie ominęliśmy też Placu Solnego – rynku pomocniczego Starego Miasta we Wrocławiu.

Na Rynku „spotkaliśmy” najwięcej krasnoludków wrocławskich, trzeba zaznaczyć, że każdy z uczestników miał za zadanie znaleźć po drodze chociaż jednego krasnoludka.

Dużą atrakcją był kolejny punkt wycieczki-oszałamiające widoki na panoramę Wrocławia i okolic mogliśmy podziwiać z punktu widokowego w Sky Tower.  To jedna z największych turystycznych atrakcji miasta. Z położonego blisko 200 metrów nad ziemią przeszklonego tarasu mogliśmy podziwiać zachodnią i północną część Wrocławia. Widać stąd także górę Ślężę, a przy dobrej pogodzie także Chełmiec i Śnieżkę. Krajobrazy widziane zza okien zrobiły na nas niesamowite wrażenie , zwłaszcza, że pogoda i humory nam dopisały.

             Turyści  z klas: VIII SPS, I-II pdp oraz I-III PdP.