ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

Z uśmiechem na twarzach i w galowych strojach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/23. Uroczystość zainaugurowała msza święta, która była okazją do rozpoczęcia roku szkolnego z Bożym błogosławieństwem na każdy kolejny dzień nauki i pracy.

Następnie w auli ośrodka odbył się uroczysty apel. Pani Dyrektor SOSW – Emilia Nowak w obecności Starosty Powiatowego – Jarosława Wawrzyniaka, grona pedagogicznego, pracowników ośrodka, uczniów i ich rodziców życzyła dobrego nowego roku szkolnego, nieustannego rozwoju, zaangażowania w powierzone obowiązki i wytrwałości w działaniach na rzecz nauki i szkoły. Podziękowała starostwu powiatowemu za udzielane wsparcie finansowe, które pozwala na modernizację naszego ośrodka na miarę placówki europejskiej.

Starosta Powiatu Leszczyńskiego – Jarosław Wawrzyniak z radością uczestniczył w tradycyjnym apelu, który odbył się po długiej przerwie związanej z pandemią. Zapewniał, że powiat stara się o środki finansowe tak, aby wspomagać rozwój ośrodka. Życzył na kolejny rok szkolny satysfakcji z wykonywanej pracy, jak najmniej trudności, a wielu sukcesów w pracy i nauce.

W kolejnej części apelu nauczycielom, którzy w okresie wakacji zdali egzaminy zawodowe, zostały wręczone akty nadania na wyższe stopnie awansu zawodowego- nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego.

Następnie pani Dyrektor- Emilia Nowak otrzymała z rąk pracowników ośrodka kwiaty, podziękowania i życzenia z okazji rozpoczęcia nowej 5-letniej kadencji na stanowisku dyrektora SOSW w Rydzynie. Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy na rzecz dzieci i ośrodka!

Pani Dyrektor mianowała zaś wicedyrektorów: panią Joannę Winiarską i panią Beatę Wzorek- Malcherek oraz kierownika do spraw wychowawczych – Roberta Leciejewskiego.

Uczniom i rodzicom przedstawiono wychowawców poszczególnych klas w szkole i grup wychowawczych w internacie.

Niech ten nowo rozpoczęty rok szkolny będzie udany i pełen satysfakcji z nauki i pracy w murach naszego ośrodka!