Powitanie roku szkolnego 2021/2022

Wypoczęci i opaleni powróciliśmy po wakacjach do szkoły, aby powitać rok szkolny 2021/2022. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami i rówieśnikami w klasach, aby dowiedzieć się jak zaplanowana jest nauka w nowym roku. Wychowankowie mieszkający w internacie zadomowili się w swoich pokojach i grupach. Nowi uczniowie zostali serdecznie przywitani przez nauczycieli i wychowawców. Bardzo się cieszymy, że wybrali nasz ośrodek na miejsce swojej przyszłej edukacji.

1 września to ważna data wybuchu II wojny światowej, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że to już 82.rocznica wybuchu wojny. 1 września 1939 roku wojska hitlerowskich Niemiec rozpoczęły działania wojenne przeciw Polsce na lądzie, morzu i w powietrzu, co zapoczątkowało II wojnę światową. Przewaga militarna wojsk niemieckich spowodowała przełamanie polskiego heroicznego oporu i wkroczenie wroga w głąb kraju.
Wydarzenia, które rozegrały się we wrześniu i październiku 1939 r. zajmują szczególne miejsce zarówno w dziejach Polski, jak i całej Europy.
Pamiętając o tych ważnych wydarzeniach cieszymy się, że możemy uczyć się, pracować i żyć w wolnej Polsce.

Życzymy udanego roku szkolnego, entuzjazmu i zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym!