Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy
im. Franciszka Ratajczaka w Rydzynie
64 - 130 Rydzyna, Plac Zamkowy 2,
tel. 0 - 65 538 - 85 - 92
 
                           

 

 

 
   START  
 
 
 SZUKAJ 
 

IMG 0789     11.04.2017 roku w OSW w Rydzynie odbył się II Szkolny Konkurs Geograficzny "Z mapą za pan brat”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, zgłosiło się do niego bowiem 21 uczestników. Udowadniali oni, że mapa nie jest zmorą uczniów, a wręcz przeciwnie, może stanowić interesującą rozrywkę. Uczestnicy w pierwszej części konkursu rozwiązywali test geograficzny, a w drugiej części zmagali się z zadaniami przy mapie. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a pozostali uczestnicy piękne upominki, za które dziękujemy fundatorom: Starostwu Powiatowemu, Urządowi Miasta i Gminy w Rydzynie, firmie "Brink”, firmie "Hipsz”. 

Uczestnikom dziękujemy i już zapraszamy na kolejny konkurs za rok!

20170405 0926475 kwietnia 2017 roku odbył się w naszym Ośrodku IV Szkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku przebiegał on pod hasłem „ Z kulturą osobistą na ty”, ponieważ nasza szkoła realizuje w tym roku szkolnym temat kultury osobistej w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie”. W związku z tym uczniowie recytowali utwory dotyczące dobrych manier i zasad savoir vivre’u. Mottem spotkania były słowa Adama Mickiewicza: „Grzeczność nie jest rzeczą małą”.

Jury w składzie p. Beata Patek, p. Aldona Rogowska i p. Andżelika Leciejewska oceniało uczestników pod kątem doboru repertuaru, interpretacji wiersza oraz walorów artystycznych występu.

20170406 085637Jak należy zachować się przy stole? Jakie ubranie powinno wybrać się na egzamin, a jakie na imieniny do babci? Kogo należy najpierw przedstawić? O jakich ważnych słowach powinniśmy pamiętać? – na takie i wiele innych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy kolejnej edycji Szkolnego Turnieju Wiedzy o Kulturze Osobistej, który odbył się w naszej szkole w ubiegły czwartek, tj. 6 kwietnia.

Zapytanie ofertowe

23.03.2017r.

OGŁOSZENIE

Nr sprawy: SOSW-271-2/3/2017

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Fr. Ratajczaka informuje, że są przyjmowane oferty na wykonanie zadania pn:

Zorganizowanie 4-dniowej wycieczki dla pracowników SOSW

opis zamówienia

Termin składania ofert: 07.04.2017r. godz. 10:00

Miejsce składania ofert: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Fr. Ratajczaka w Rydzynie, Plac Zamkowy 2, 64-130 Rydzyna

Forma składania ofert: Oferta powinna być przesłana za pośrednictwem poczty, kuriera lub dostarczona osobiście do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, Plac Zamkowy 2, 64-130 Rydzyna, pokój nr 1 (Sekretariat).

Informacje szczegółowe na temat zamówienia dostępne są na stronie soswrydzyna.com

20170309 111953,,U progu rozwoju dziecka mowa staje się najważniejszym, decydującym czynnikiem rozwoju."

                                                           L. Wygotski

6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna. Poprawne mówienie i umiejętność skutecznej komunikacji są istotne dla każdego człowieka.

Ogłoszenie
OSW w trybie ciągłym, prowadzi
nabór dzieci i młodzieży
 niepełnosprawnej intelektualnie
w stopniu lekkim i umiarkowanym
do szkoły podstawowej, gimnazjum
oraz szkoły przysposabiającej
do pracy,
dzieci autystycznych do szkoły
podstawowej oraz dzieci i młodzież
niesłyszącą i słabosłyszącą
do szkoły podstawowej i gimnazjum
Data - imieniny
Czwartek, 27 kwietnia 2017 r.
imieniny: Teofila, Zyty
Odwiedziny
Odsłon artykułów:
437908